HOMEVLASTNÍ CHOVFOTOGALERIEPOGONA VITTICEPSA. ATRICOLLIS CHOVATELÉFÓRUMODKAZYODKAZY

 

 

 

 

 

DRUHY CVRČKŮ    

     Druhy cvrčků, které můžeme chovat se mezi sebou v náročnosti chovu nějak neliší. Existuje několik druhů cvrčků. Čtyři z nich Vám zde popíši.

Cvrček domácí (Acheta domestica)

     Je to asi nejznámější cvrček, který obývá především lidská obydlí a pochází z pouští severní Afriky. Co se týká teploty je poměrně náročný, a tak se stal nejčastěji podnájemníkem pekáren a jiných dobře vytápěných budov. Délka těla imaga (dospělce) měří asi 25 mm. Samice jsou poněkud větší a mají na konci zadečku kladélko. Samečci cvrkají. Velká výhoda cvrčka domácího je v jeho mimořádné rozmnožovací schopnosti, která je jinými druhy sotva dosahována. Za velkou nevýhodu lze považovat náchylnost k různým chorobám.

   

Cvrček dvouskvrnný (Gryllus bimaculatus)

     Proti cvrčku domácímu je tento jihoevropský druh s délkou 30 - 35 mm výrazně větší a působí podstatně robustnějším dojmem. Zbarvení je černé, na krycích křídlech se nalézá dvojice žlutých skvrn. Na základě jeho velikosti a atraktivního vzhledu je oblíbený krmný živočich. Nevýhodou tohoto druhu je nepříjemný zápach, který často vede k tomu, že mnohá zvířata cvrčka dvouskvrnného nerada přijímají. Zvláště u mláďat lze pozorovat, že tento krmný hmyz nepožírají!

   

Cvrček stepní (Gryllus assimilis)

     S délkou 28 - 32 mm patří tento červenavě hnědý cvrček k velkým druhům. Vykazuje podobně velkou reprodukci, jako cvrček domácí, a navíc rostou rychleji nymfy. Je možné, že v budoucnu bude jeho chov stále přibývat. Další výhody se ukazují ve vysoké odolnosti vůči chorobám a v absenci jakéhokoli zápachu.

 

Cvrček krátkokřídlý (Gryllodes sigillatus)

     Nejnápadnějším znakem jsou u 17 - 22 mm dlouhého, nápadně menšího cvrčka poměrně velké zadní nohy. Cvrček krátkokřídlý je světle hnědý se dvěma příčnými tmavými pruhy a má krátká křídla. Tento cvrček pochází z tropické Afriky a lze ho podobně vysoce produktivně rozmnožovat. Neuvěřitelně rychlé pohyby, jsou velkou nevýhodou.

   

 

ZPĚT

 

 

Copyright Jakub Nožička © 2006-2007 Email: lizards@lizards.cz

ICQ: 447-984-510                   SKYPE: lizzardss My status

 Návštěvnost: