Plná neoplozených vajec

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Lizards.cz -> NEMOCI
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Agátka

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 6:03 pm    Předmět: Plná neoplozených vajec Citovat

Mám dotaz, jestli máte někdo stejnou zkušenost. Moje agamka je plná neoplozených vajec, doktor říkal že by se měli operativně odstranit, ale mě se to nějak moc nelíbí, prý by mohli začít tlačit na orgány. Nevíte zda z agamýho tělíčka nějak neoplozená vajíčka nevýdou?

Děkuji za odpověď
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zeluco

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 7:13 pm    Předmět: Citovat

Mojí samičce vyšly samovolně a bez problémů a od té doby již měla jiné a v pořádku
Mike

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 7:11 am    Předmět: Citovat

Ahoj, dlouho jsem tu nebyl...pokud nebu vajíčka schopná naklást, nastane tzv. retence nebo-li zadržení snůšky a musí se to každopádně řešit operativně, ty vejce na orgány tlačí už teď (každý vejce, pokud jich má hodně tlaří na orgány, i ty, které normálně vyklade), ale problém je hlavně v tom, když se vejce začnou kazit a nedejbože některé praskne.
Zde je operativní zákrok nutností, ale poradil bych hodně dobře vybrat veterináře.

Ps: předpokládám, že kladiště ta agamka má a hrabe v něm? snaží se vejce naklást?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Agátka

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 11:16 am    Předmět: Citovat

Ahojky, tak je to týden co Agátku operovali. Prej jí ty vejce zcystovali a ucpali střevo. Jeví se v pořádku a konečně asi po měsíci se vykakala. Nastal ale jiný problém, už týden se nedotkla ničeho k jídlu. Dneska jsem jí podala stříkačkou jablečné pyré, tak se olizovala a vypadala spokojeně.Máte někdo zkušenosti jak jí mám donutit k jídlu? Myslíte že je po týdnu ještě ve stresu? Co uměle podávat?
werča

PříspěvekZaslal: pá červen 06, 2008 4:05 pm    Předmět: Citovat

čauky já mám teď obě samičky taky nemocný..nakladli vajíčka a jak pro ně bylo to těhotenství náročný takže jim to narušilo imunitu a poškodilo zažívání, konkrétně funkci Nálevníků..no a nedokážou pořádně trávit potravu..maj už tejden děsnej průjem..veterinář nasadil nějaký léky a potřebujem tu funkci Nálevníků zase obnovit...Ale o tom jindy...
Maj taky dietu a zkoušim mimo dětskej přesnídávek taky vařený kuřecí maso s mrkví a to docela papaj. Zkus to, třeba to Agátce zachutná Smile
Agátka

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2008 8:13 pm    Předmět: Citovat

Ahojky, tak už se rozjedla. Už zase dává 8 cvrků denně, její obvyklý standart. Ale děkuji za radu;)
werča

PříspěvekZaslal: ne červenec 06, 2008 6:31 am    Předmět: Citovat

čauky, tak jsem dnes zjistila že jedna moje samice ikdyž je oddělená od samce má již hmatatelná vajíčka..jak poznám že se začnou vejce nedejbože v jejím těle kazit? Jak se začne chovat? Normálně žere je aktivní a začala hrabat. Má připravené kladiště s mokrou rašelinou a pískem.
Lucifer

PříspěvekZaslal: ne červenec 06, 2008 7:12 am    Předmět: Citovat

Muze hrabat klidne nekolik dni, tyden, i dyl - pak naklade. Pokud je jinak zdrava, v dobre kondici tak by s tim nemela mit myslim zadne problemy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
werča

PříspěvekZaslal: po červenec 07, 2008 4:51 pm    Předmět: Citovat

Má teda trochu průjem, který se snažim vyléčit po minulém těhtenství (cca před dvouma měsícema totiž nakladla oplodněná vejce)..v důsledku gravidity, což je záhul pro tělo, má poškozenou funkci nálevníků. Asi stejně budu její stav konzultovat s veterinářem..projistotu.
Morrow

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 10:20 am    Předmět: Citovat

To že samička naklade nebo jsou vní neoplozená vejce je celkem běžné u mladých párů nebo prvorodiček.
Pokud jste samičce udělaly vhodné prostředí pro vykladení vajíček, neměl by být problém, ona i neoplozené normálně vyklade a zahrabe. Může se stát, že je nenaklade na 1 místo ale rozhází po celém teráriu. Pokud samička nenajde vhodné místo k vykladení, může v sobě snušku zadržet a to je problém. Pak je nejlepší to řešit operativně, ale měl jsem jeden podobný případ, kdy mi samice nevykladla všechna vajíčka a nějaká vní zůstala, proto jsem zkusil ji 3x vykoupat ve vlažné vodě (mělo by to podpořit vyměšování např. u trnorepů pře zimováním se to použ. běžně) tak jsem to zkusil a pomohlo to, samice ty vajíčka vytlačila ven.

Jen poznámka: lidičky nedávejte agamám lidská jídla typu: dušená mrkev, rýže, kuřecí maso, přesnídávky atd... nění to člověk!! můžou to jíst ale určitě to pro ně není vhodné. A lidičky co krmíte agamy denně a jsou starší jak 1 rok omezte to, nebo znich za 3-4roky budete mít obtloustlé a mrtvé agyny s obalenýma vnitřnostma tukem;-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
werča

PříspěvekZaslal: út srpen 26, 2008 5:44 pm    Předmět: Citovat

Když jim občas změníš jídelníček tak ti ani nestloustnou ani neumřou Rolling Eyes
zeluco

PříspěvekZaslal: út srpen 26, 2008 5:54 pm    Předmět: Citovat

Musím říct,že se velmi přikláním k Morrow.Viděl jsem co takové změny umí.Co se týče obezity,jsou na ni agamy dooost náchylné-viz můj článek na home o selhání jater.Na to je třeba si dát pozor i při krmení holaty nebo celkovém nadměrném krmení masitou/hmyzí/potravou
werča

PříspěvekZaslal: čt srpen 28, 2008 7:35 pm    Předmět: Citovat

Jo ale moje agamy sou celej den puštěný a jejich jídelníček se skládá ze 70% z bíložravý stravy..a jelikož maj k tomu i hodně pohybu tak rozhodně obezitou netrpí....viz fotky zde na foru:)) Jenom jsem napsala že když jim to dá člověk na zahuštění stolice, tak z toho rozhodně neumřou..jinak taky souhlasim s vama:lol:
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Lizards.cz -> NEMOCI Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

Přejdi na: