HOMEVLASTNÍ CHOVFOTOGALERIEPOGONA VITTICEPSA. ATRICOLLIS CHOVATELÉFÓRUMODKAZYODKAZY

 

 

 

 

 

FILIP PLÍHAL

     Tady je fotopostup výroby terária Filipa. Je to zatím jen jedno terárium, ale doufejme, že další budou hojně přibývat.

K výrobě terária mě přivedly agamy vousaté Pogona vitticeps, které jsem se rozhodl pořídit, chovat a odchovávat. Po několika rozpravách s ostatními chovateli jsem se rozhodl pro stavbu terária z OSB desek a výroba mohla začít. 

Nejdříve jsem zakoupil OSB desky o síle 15mm, které jsem si nechal nařezat na potřebné rozměry. Poté jsem začal skládat celé terárium dohromady. K lepší stabilitě a pevnosti jsem využil vnitřní lišty, které budu v konečné fázi skryté polystyren a pískem.

  

Poté jsem vyřezal větrací otvory na vrchní straně a nejdůležitější část a to přední stěnu. Nakonec jsem přilepil a přivrtal zadní stěnu a pianový pant na víko terária.

     

Nyní jsem pokračoval výrobou zadní stěny přímo do terária. Stěny jsem polepil deskami polystyrenu. Jako lepidlo jsem použil akvaristický silikon. Pomocí polystyrenu jsem vytvořil potřebné tvary, které jsem pak ještě dotvaroval podle mých představ.

     

Připevnil jsem ještě přední stěnu a hrubá stavba byla hotová.

  

Polystyren jsem začal natírat lepidlem na dlaždičky, abych vytvořil napodobení pravé skály a polystyren tím zpevnil. Na vyplnění spáru jsem používal štětec, který se k tomuto velmi hodí. Vše jsem pak nechal 2 dny zaschnout.

     

Celou zadní stěnu jsem natřel Balakrylem, který je určený pro natírání hraček, a přilepil vodící lišty na sklo. K jejich přilepení jsem použil Patex na dřevo. Nakonec jsem vsadil sklo.

     

Terárium jsem polepil samolepící tapetou.

  

Osvětlení terária jsem zajistil speciální zářivkou do terárií. Na vyhřátí jsem použil obyčejnou žárovku.

  

Stačilo už jen přidat písek do terária a nějakou tu větev a terárium je hotovo. Doufám ,že se Vám mé terárium libí stejně jako mně a mým agamkám.

  

Fotografie hotového terária i s agamami najdete v sekci CHOVATELÉ chovatel Filip Plíhal

 

ZPĚT

 

 

Copyright Jakub Nožička © 2006-2007 Email: lizards@lizards.cz

ICQ: 447-984-510                   SKYPE: lizzardss My status

 Návštěvnost: