HOMEVLASTNÍ CHOVFOTOGALERIEPOGONA VITTICEPSA. ATRICOLLIS CHOVATELÉFÓRUMODKAZYODKAZY

 

 

 

 

 

 

STAVBA INKUBÁTORU

     Stavba inkubátoru nebo jen pořízení inkubátoru, to jsou věci, které Vás neminou, pokud se rozhodnete agamy vousaté odchovávat.

     Stavba inkubátoru, kterou se Vám zde pokusím popsat, je jedna z rychlých verzí. Moje agamky mi připravily překvapení v podobě první snůšky a zastihly mě nepřipraveného. Musel jsem tedy rychle proběhnout internet, získat co nejvíc informací, které jsem poté využil k výrobě velice jednoduchého inkubátoru. Ačkoliv byla výroba velice rychlá a jednoduchá, tak inkubátor splňuje svou funkci na 100%.

     Základní potřebou k výrobě inkubátoru je nádoba. Můžete použít, stejně jako já, staré menší akvárium nebo se dá použít i nějaký plastový box. Další potřebou je nějaký izolační materiál, který Vám bude zajišťovat a udržovat vyšší teplotu. Použil jsem polystyrenové desky. Dále budete potřebovat zdroj vytápění. Dá se použít několik možností, ale já jsem si vybral topný kabel. Jako poslední a jedna z nejdůležitějších věcí je termostat, kterým budete regulovat a udržovat stálou teplotu v inkubátoru.

    

     Jak jsem již zmínil, tak jsem k výrobě inkubátoru použil staré akvárium menších rozměrů. Jako izolaci jsem použil polystyrenové desky o síle 2cm, které jsem nařezal podle rozměrů akvária a akvárium jsem jimi obložil. Polystyrenové desky jsem k sobě lepil silikonem. Z přední části inkubátor jsem vynecháním polystyrenu vytvořil malé okénko, abych mohl kontrolovat vajíčka aniž bych musel větrat.

   

     Poté jsem se pustil do výroby víka. Víko tvoří polystyrenová deska, která je uříznutá na rozměr nádoby. Do víka jsem zabudoval také vytápění celého inkubátoru. Vytápění můžeme umístit i na dno inkubátoru, ale pak hrozí, že voda, která se bude na stropě srážet, bude kapat na inkubovaná vajíčka a ty nám budou plesnivět. Proto jsem tedy vytápění zabudoval do stropu inkubátoru. K vytápění jsem použil topný kabel 20w. Mezi polystyren a topný kabel jsem musel připevnit papírový karton, protože polystyren by přímí kontakt s topným kabelem nejspíš nevydržel. Topný kabel jsem připevňoval z jedná strany na druhou, tak jak vidíte na fotce.

   

     Nakonec jsem malým otvorem ve stropě inkubátoru prostrčil čidlo od termostatu a inkubátor byl připraven k použití. Na termostatu již jen stačilo nastavit správnou teplotu a umístit do inkubátoru vajíčka.

   

     I když je inkubátor velmi jednoduchý a dělaný na rychlo, je plně funkční a dostačující. Letos jsem v něm odchoval svoje první malé agamky, kterým se daří skvěle, rostou jako z vody, jsou silné a zdravé.

 

ZPĚT

 

 

Copyright Jakub Nožička © 2006-2007 Email: lizards@lizards.cz

ICQ: 447-984-510                   SKYPE: lizzardss My status

 Návštěvnost: