HOMEVLASTNÍ CHOVFOTOGALERIEPOGONA VITTICEPSA. ATRICOLLISCHOVATELÉFÓRUMINZERCEODKAZY

 

 

POGONA VITTICEPS

 

A. ATRICOLLIS

 

MOJE TERÁRIA

 

OSTATNÍ TERÁRIA

 

CHOV CVRČKŮ

 

CHOV ŠVÁBŮ

 

STAVBA INKUBÁTORU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VLASTNÍ CHOV

     První ještěry jsem si pořídil v červnu 2006 a byly to 3 malé agamy vousaté (Pogona vitticeps). Vyrobil pro ně vlastní silou terárium a snažil se vytvořit podmínky, které by byly co nejvíce podobné jejich pravému prostředí. Jejich chov mě nadchl natolik, že jsem k němu vytvořil tyto webové stránky, na kterých se Vám snažím přiblížit vlastní chov a vše kolem něj.

 

     Mé nadšení pro chov ještěrů a zvláště agam pokračovalo dál. Začal jsem se zajímat o chov krmného hmyzu a o lepší techniky stavby terárií. Navazoval kontakty se zkušenými chovateli a zjišťoval stále nové a dokonalejší informace. Nakonec jsem si v září 2006 pořídil čtvrtou agamu vousatou, kvůli rozšíření chovu a zamýšlenému pokusu o rozmnožování.

 

     Celé mé nadšení dále pokračovalo v listopadu 2006, kdy jsem započal stavbu nového velkého terária, které by více vyhovovalo podmínkám chovu agam vousatých. Pokračoval jsem i ve vývoji mého webu a změnu z www.pogona.euweb.cz na novou adresu www.lizards.cz, kterou jsem oficiálně uvedl v únoru 2007.

 

     Další můj pokus o chov ještěrů pokračoval v lednu 2007, kdy jsem si pořídil 5 velmi malých agam modrých (Acanthocercus atricollis). Jsou to trochu náročnější ještěři, tak aspoň uvidíme, jak jsou mé znalosti a zkušenosti dobré. Těmito ještěry zatím moje rozšiřování teraristiky končí..ale určitě ne na dlouho. Plány do budoucna jsou velké, tak doufám, že nezůstane jen u nich.

 

 

Copyright Jakub Nožička © 2006-2007 Email: lizards@lizards.cz

ICQ: 447-984-510                   SKYPE: lizzardss My status

 Návštěvnost: